Dwór Warblewo Dwór Warblewo

W pobliżu jest wiele miejsc wartych obejrzenia,
oto kilka propozycji:


 • Posiadłość rycerska rodziny Podewilsów.

  Krąg

  Dawna posiadłość rycerska rodziny Podewilsów. Zespół pałacowo-parkowy powstał w początkach XV w. Później wielokrotnie przebudowywany. Formą nawiązuje do Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Od roku 1996 ekskluzywny hotel "Podewils".


 • Czerwony Most

  Czerwony Most

  120 metrowej długości stalowy most nad rzeką Grabową, na rozebranej przez Rosjan w roku 1945 linii kolejowej Polanów - Korzybie.


 • Kościół w Wielinie

  Wielin

  Osada położona nad jez. Trzcińskim, warto obejrzeć kościół szachulcowy z 1698 roku, o bogatym barokowym wyposażeniu. We wsi znajduje się też interesujący XVIII - wieczny klasycystyczny pałac i niestrzeżone kąpielisko.


 • Kamienne kręgi

  Kamienne kręgi

  Kamienne kręgi Wzniesione przez Gotów w Lesie Grzybnickim - rezerwat archeologiczny.


 • brak zdjęcia

  Święta Góra

  Wznosi się 156 m n.p.m. 2 km na południowy zachód od Polanowa, na początku XIV stulecia zakonnicy wybudowali tu kaplicę z obrazem Matki Boskiej. Cudowny wizerunek i uzdrawiające właściwości wody ze źródełka ściągały pątników. Obecnie znajduje się tam franciszkańska pustelnia.


 • Góra Warblewska

  Góra Warblewska

  Wzgórze o wyskości 170 m n.p.m. zwane dawniej Wielkim Widokiem, na którym dawniej znajdowały się restauracja, taras widokowy i aleje spacerowe. Obecnie planowana jest tu budowa Centrum Aktywnego Wypoczynku z platformą widokową, wyciągiem i całoroczną rynną saneczkową.


 • Elektrownia szczytowo-pompowa

  Żydowo

  Wybudowana w latach 60 elektrownia szczytowo-pomopowa, wykorzystująca 80-metrową różnicę poziomów między jeziorem Kamiennym a Kwiecko. Zbiorniki połączono otwartym kanałem oraz ciągiem wielkośrednicowych rur. Z krawędzi wzgórza nad jez. Kwiecko (dojście wzdłuż kanału) rozpościera się wspaniała panorama doliny Radwi. Na dole przy północno-zachodnim krańcu jeziora Kwiecko znajduje się grodzisko z IX-X wieku i zespół wczesnośredniowiecznych kurhanów.


 • brak zdjęcia

  Aleja Bukowa

  Między Jacinkami a Nacławiem (5km na zachód od Polanowa - droga 206) znajduje się niezwykły pomnik przyrody - ponad 200-letnia aleja bukowa, w której rośnie około 400 drzew tworzących żywy tunel. Aleja jest jedynym tego typu pomnikiem przyrody w Polsce.


 • Park Wodny

  Park Wodny

  Znajduje sieę w Darłowie, jedyny na Pomorzu Bałtyckim kompleks rekreacyjno-basenowy z morską wodą


zaloguj

Created by Szarlih

DWÓR WARBLEWO 2008 - 2011